Vraag

Geachte heer, mevrouw,

Ik heb een vraag m.b.t mijn arbeidsovereenkomst. Hierin staat dat de duur van de dienstbetrekking een jaar is, maar nu staat er in artikel 5: opzegging a) tussentijds opzeggen is mogelijk voor zowel de werkgever als de werknemer, waarbij de wettelijke opzegtermijnen gelden. b) Opzegging dient schriftelijk te geschieden.

Nu is mijn vraag wat zijn de wettelijke opzegtermijnen?

Deel deze vraag

1 Reactie

Dit is bepaald in artikel 7:672 leden 2 en 4 van het Burgerlijk Wetboek:

2. De door de werkgever in acht te nemen termijn van opzegging bedraagt bij een arbeidsovereenkomst die op de dag van opzegging:
a. korter dan vijf jaar heeft geduurd: één maand;
b. vijf jaar of langer, maar korter dan tien jaar heeft geduurd: twee maanden;
c. tien jaar of langer, maar korter dan vijftien jaar heeft geduurd: drie maanden;
d. vijftien jaar of langer heeft geduurd: vier maanden.

4. De door de werknemer in acht te nemen termijn van opzegging bedraagt één maand.

Bedankt voor uw stem!

Beoordeel:
*****

Niet het antwoord dat u zocht?

Kies een onderwerp:
Relevante zoekterm:

Welkom terug. Om te reageren of om contact op te nemen dient u eerst in te loggen. Klik op onderstaande knop log in om in te loggen.

Log in
Sluit scherm